Latest Fixtures view all
Friday 1st July, 2016
Senior Hurling Championship
19:30 Ballymartle vs Carbery @ Ballinspittle
Intermediate Hurling Championship
19:30 Ballinhassig vs Kildorrery @ Rathcormac
Saturday 2nd July, 2016
15:00 Ballincollig vs Barryroe @ Bandon
16:00 Dungourney vs Aghabullogue @ Pairc Ui Rinn
Junior B Hurling Championship
16:00 Ballinacurra vs Belgooly @ Cobh
Junior C Football Championship
15:00 Ballinure vs Goleen @ Dunmanway
Division 3 Football League
17:00 St Vincents vs Glenville @ St Vincents
RedFM Senior Hurling League
14:30 Killeagh vs Sarsfields @ Killeagh
16:00 Glen Rovers vs Na Piarsaigh @ Na Piarsaigh
Division 1 Hurling League
16:00 Courcey Rovers vs Charleville @ Ballinspittle
Junior A Hurling League Group 2
15:00 St James vs Mayfield @ Mayfield
Sunday 3rd July, 2016
Intermediate Hurling Championship
11:30 Glen Rovers vs St Finbarrs @ Pairc Ui Rinn
19:00 Midleton vs Inniscarra @ Caherlag
Junior B Hurling Championship
18:00 Bantry Blues vs Randal Og @ Aughaville
Division 3 Football League
12:30 Ballinora vs Rockchapel @ Ballinora
Junior A Football League Group 1
11:00 Liscarroll vs Cullen @ Liscarroll
Junior A Football League Group 2
13:00 Dromtarriffe vs Urhan @ Dromtarriffe
Junior A Football League Group 3
12:00 Garnish vs Kilmurry @ Cahermore
Junior B Football League
12:00 Inniscarra vs Araglen @ Ballyanley
Division 1 Hurling League
19:00 Fermoy vs Tracton @ Fermoy
Junior A Hurling League Group 1
14:30 Kilbree vs Brian Dillons @ Rossmore
Junior A Hurling League Group 3
12:00 Lisgoold vs St Colums @ Lisgoold
18:30 Cobh vs St Oliver Plunketts @ Cobh
Monday 4th July, 2016
Junior B Football League
20:00 Inniscarra vs Glenville @ Ballyanley
Tuesday 5th July, 2016
Division 4 Football League
19:30 Na Piarsaigh vs Carrigaline @ Na Piarsaigh
20:00 Ballydesmond vs Douglas @ Douglas
RedFM Senior Hurling League
19:30 Newcestown vs Blackrock @ Newcestown
20:00 Carrigtwohill vs Bishopstown @ Carrigtwohill
20:00 Killeagh vs Midleton @ Killeagh
Division 1 Hurling League
19:45 Inniscarra vs Ballinhassig @ Ballyanley
Tadhg Crowley Plate
20:00 Carrigaline vs St Finbarrs @ Carrigaline
Wednesday 6th July, 2016
Junior B Football Championship
19:30 Araglen vs Ballyhooly @ Glanworth
Division 3 Football League
20:00 Kildorrery vs Glanworth @ Kildorrery
Junior A Hurling League Group 2
19:30 Blarney vs Tullylease @ Blarney
Junior B Hurling League
20:00 Dromtarriffe vs Araglen @ Dromtarriffe
Thursday 7th July, 2016
RedFM Senior Hurling League
19:30 Newcestown vs Ballymartle @ Newcestown
Friday 8th July, 2016
19:30 Na Piarsaigh vs Erins Own @ Na Piarsaigh
Saturday 9th July, 2016
Division 3 Football League
17:00 Glanworth vs St Michaels @ Glanworth
19:30 Glanworth vs Aghabullogue @ Glanworth
Junior A Football League Group 2
17:00 Passage West vs Glanmire @ Passage West
19:30 Donoughmore vs Gabriel Rangers @ Donoughmore
Division 2 Hurling League
19:00 Watergrasshill vs Castlelyons @ Watergrasshill
Junior B Hurling League
19:30 Araglen vs Blarney @ Araglen
Sunday 10th July, 2016
Division 2 Football League
13:00 Kiskeam vs Bantry Blues @ Kiskeam
Division 4 Football League
13:30 Millstreet vs Carrigaline @ Millstreet
Junior A Football League Group 3
14:00 Lisgoold vs Garnish @ Lisgoold
RedFM Senior Hurling League
12:00 Bishopstown vs Douglas @ Bishopstown
Tuesday 12th July, 2016
Division 3 Football League
20:00 Rockchapel vs Kildorrery @ Rockchapel
Junior B Football League
19:30 Grange vs Araglen @ Grange
Division 1 Hurling League
20:00 Ballinhassig vs Meelin @ Ballinhassig
Wednesday 13th July, 2016
Junior A Football League Group 3
19:30 Kilmurry vs Iveleary @ Kilmurry
Friday 15th July, 2016
U21 A Football Championship
19:30 Ballincollig vs Ilen Rovers @ Enniskeane
U21 B Football Championship
19:30 Aghabullogue vs Ibane Gaels @ Brinny
19:30 Clyda Rovers vs Ballinhassig @ Blarney
Junior A Football League Group 1
00:00 Ilen Rovers vs Ballinacurra @ Ilen Rovers
Junior A Football League Group 3
19:30 Kilmurry vs Tadhg Mac Carthaigh @ Kilmurry
20:00 Lisgoold vs Knocknagree @ Lisgoold
RedFM Senior Hurling League
00:00 Blackrock vs Ballymartle @ Church Rd
00:00 Douglas vs Carrigtwohill @ Douglas
00:00 Midleton vs Glen Rovers @ Midleton
00:00 Na Piarsaigh vs Newcestown @ Na Piarsaigh
00:00 Sarsfields vs Ballyhea @ Riverstown
Saturday 16th July, 2016
Senior Hurling Championship
00:00 Blackrock vs Duhallow @ Pairc Ui Rinn
00:00 Newcestown vs Carrigdhoun @ Coachford
19:30 Bishopstown vs Youghal @ Carrigtwohill
20:00 Glen Rovers vs Sarsfields @ Pairc Ui Rinn
Premier Intermediate Hurling Championship
19:30 Inniscarra vs Valley Rovers @ Bandon
19:30 Mallow vs Tracton @ Pairc Ui Rinn
Intermediate Hurling Championship
00:00 Carrigaline vs Eire Og @ TBC
19:30 Aghada vs Castlemartyr @ Killeagh
19:30 Grenagh vs Dripsey @ Blarney
Premier Intermediate Football Championship
20:00 Fermoy vs Ballinora @ Mayfield
Division 3 Football League
19:30 Kinsale vs Kildorrery @ Kinsale
Division 2 Hurling League
19:30 Fr O Neills vs Bandon @ Fr O Neills
Sunday 17th July, 2016
Senior Hurling Championship
00:00 Douglas vs Imokilly @ Pairc Ui Rinn
00:00 Killeagh vs U.C.C @ Midleton
00:00 St Finbarrs vs Erins Own @ Pairc Ui Rinn
Division 2 Football League
12:00 Aghada vs Cill Na Martra @ Aghada
RedFM Senior Hurling League
12:30 Bride Rovers vs Newtownshandrum @ Rathcormac
Division 3 Hurling League
00:00 Barryroe vs Argideen Rangers @ Barryroe
Junior A Hurling League Group 1
12:00 Banteer vs St Catherines @ Banteer
Tuesday 19th July, 2016
Division 2 Hurling League
19:00 Valley Rovers vs Fr O Neills @ Brinny
20:00 Ballincollig vs Milford @ Ballincollig
Premier U21A Hurling Championship
19:30 Carrigaline vs Midleton @ Caherlag
19:30 Charleville vs Na Piarsaigh @ Mallow
19:30 Fr O Neills vs Ballymartle @ Carrigtwohill
19:30 Shandrum vs Ballinhassig @ Mourne Abbey
Wednesday 20th July, 2016
18:15 St Finbarrs vs Blarney @ Pairc Ui Rinn
19:30 Courcey Rovers vs Douglas @ Carrigaline
19:30 Killeagh/Itas vs Bishopstown @ Midleton
19:30 Mallow vs Duhallow @ Buttevant
19:30 Newcestown vs Inniscarra @ Cloughduv
19:30 Sarsfields vs Valley Rovers @ Ballygarvan
20:00 Blackrock vs Glen Rovers @ Pairc Ui Rinn
Thursday 21st July, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:30 Nemo Rangers vs Naomh Aban @ Nemo Rangers
Friday 22nd July, 2016
Division 3 Football League
19:30 Glenville vs Aghabullogue @ Glenville
Division 4 Football League
19:30 St Finbarrs vs Mayfield @ Togher
Division 1 Hurling League
00:00 Tracton vs Cloyne @ Minane Bridge
Junior B Hurling League
19:00 Ballygarvan vs Douglas @ Ballygarvan
Saturday 23rd July, 2016
Division 2 Football League
18:30 Mallow vs Kiskeam @ Mallow
Division 4 Football League
19:00 Carrigaline vs Ballydesmond @ Carrigaline
RedFM Senior Hurling League
19:30 Newcestown vs Newtownshandrum @ Newcestown
Junior A Hurling League Group 2
19:00 Donoughmore vs St James @ Donoughmore
Sunday 24th July, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
12:00 Castlehaven vs Clyda Rovers @ Castlehaven
14:30 Carbery Rangers vs Ilen Rovers @ Rosscarbery
Division 4 Football League
15:00 Adrigole vs Clonakilty @ Adrigole
Junior A Football League Group 2
14:00 Lyre vs Urhan @ Lyre
Division 1 Hurling League
15:30 Meelin vs Fermoy @ Meelin
Division 3 Hurling League
12:00 Blackrock vs Aghada @ Church Rd
Junior A Hurling League Group 1
13:00 Banteer vs Courcey Rovers @ Banteer
Junior A Hurling League Group 3
12:00 Freemount vs Passage West @ Freemount
Wednesday 27th July, 2016
Junior A Hurling League Group 2
20:00 Shanballymore vs St James @ Shanballymore
Saturday 30th July, 2016
Division 3 Football League
19:30 Kinsale vs Kanturk @ Kinsale
Division 2 Hurling League
00:00 Milford vs Bandon @ Milford
Junior A Hurling League Group 1
19:00 Churchtown vs Kilbree @ Churchtown
Sunday 31st July, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
00:00 Douglas vs Carbery Rangers @ Douglas
00:00 Ilen Rovers vs Nemo Rangers @ Ilen Rovers
00:00 Naomh Aban vs Valley Rovers @ Ballyvourney
00:00 St Finbarrs vs Castlehaven @ Togher
Division 2 Football League
00:00 Bantry Blues vs Dohenys @ Bantry
00:00 Carrigaline vs Aghada @ Carrigaline
00:00 Cill Na Martra vs Nemo Rangers @ Cill Na Martra
00:00 Eire Og vs Macroom @ Ovens
00:00 Fermoy vs Kiskeam @ Fermoy
00:00 Mallow vs Beal Athan Ghaorthaidh @ Mallow
Division 3 Football League
00:00 Glanworth vs Ballinora @ Glanworth
00:00 Glenville vs Castletownbere @ Glenville
00:00 Mitchelstown vs St Vincents @ Mitchelstown
00:00 Rockchapel vs Kinsale @ Rockchapel
00:00 St Nicks vs St Michaels @ St Nicks
Division 4 Football League
00:00 Adrigole vs Grenagh @ Adrigole
00:00 Ballydesmond vs Clonakilty @ Ballydesmond
00:00 Mayfield vs Carrigaline @ Mayfield
00:00 Na Piarsaigh vs Glanmire @ Na Piarsaigh
00:00 St Finbarrs vs Bandon @ Togher
00:00 Youghal vs Douglas @ Youghal
Junior A Football League Group 1
00:00 Clann na nGael vs Ilen Rovers @ Clann na nGael
00:00 Cullen vs Canovee @ Cullen
00:00 Whites Cross vs Ballinacurra @ Whites Cross
Junior A Football League Group 2
00:00 Gabriel Rangers vs Lyre @ Ballydehob
00:00 Glanmire vs Dromtarriffe @ Glanmire
00:00 Urhan vs Donoughmore @ Urhan
Junior A Football League Group 3
00:00 Knocknagree vs Iveleary @ Knocknagree
Junior B Football League
00:00 Araglen vs Macroom @ Araglen
00:00 Cill Na Martra vs Grange @ Cill Na Martra
RedFM Senior Hurling League
00:00 Ballymartle vs St Finbarrs @ Ballymartle
Division 1 Hurling League
00:00 Blarney vs Inniscarra @ Blarney
00:00 Cloyne vs Mallow @ Cloyne
00:00 Kilworth vs Meelin @ Kilworth
Division 2 Hurling League
00:00 Bandon vs Kanturk @ Bandon
00:00 Fr O Neills vs Watergrasshill @ Fr O Neills
00:00 Kildorrery vs Valley Rovers @ Kildorrery
Junior A Hurling League Group 1
00:00 Castlemagner vs Banteer @ Castlemagner
00:00 Courcey Rovers vs Churchtown @ Ballinspittle
00:00 St Catherines vs Ballinora @ Ballynoe
Junior A Hurling League Group 2
00:00 Millstreet vs Mayfield @ Millstreet
00:00 Shanballymore vs Killeagh @ Shanballymore
00:00 Tullylease vs Donoughmore @ Tullylease
Junior A Hurling League Group 3
00:00 Ballyhooly vs Cobh @ Ballyhooly
00:00 Passage West vs Lisgoold @ Passage West
00:00 St Colums vs Freemount @ St Colums
00:00 St Oliver Plunketts vs Cloughduv @ Ahiohill
Junior B Hurling League
00:00 Blarney vs Dromtarriffe @ Blarney
00:00 Douglas vs Araglen @ Douglas
00:00 Laochra Og vs Ballygarvan @ TBC
Saturday 6th August, 2016
Division 2 Football League
19:00 Beal Athan Ghaorthaidh vs Carrigaline @ Beal Athan Ghaorthaidh
Division 4 Football League
18:00 Bandon vs Ballydesmond @ Bandon
Junior A Hurling League Group 1
19:30 Courcey Rovers vs Ballinora @ Ballinspittle
Sunday 7th August, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
00:00 Bishopstown vs Clonakilty @ Bishopstown
RedFM Senior Hurling League
00:00 Douglas vs Bride Rovers @ Douglas
00:00 Na Piarsaigh vs Youghal @ Na Piarsaigh
00:00 St Finbarrs vs Newcestown @ Togher
Saturday 13th August, 2016
Division 2 Hurling League
18:00 Bandon vs Kildorrery @ Bandon
Sunday 14th August, 2016
Junior A Football League Group 1
12:00 Whites Cross vs Liscarroll @ Whites Cross
Monday 15th August, 2016
RedFM Senior Hurling League
00:00 Ballyhea vs Douglas @ Ballyhea
00:00 Bishopstown vs Midleton @ Bishopstown
00:00 Youghal vs Blackrock @ Youghal
Wednesday 17th August, 2016
Division 2 Football League
19:30 Macroom vs Fermoy @ Macroom
Saturday 20th August, 2016
17:00 Dohenys vs Mallow @ Dunmanway
Sunday 21st August, 2016
Division 1 Hurling League
00:00 Fermoy vs Kilworth @ Fermoy
Saturday 27th August, 2016
Division 2 Football League
20:00 Carrigaline vs Dohenys @ Carrigaline
Division 4 Football League
00:00 Bandon vs Youghal @ Bandon
Sunday 28th August, 2016
Junior A Football League Group 1
00:00 Ballinacurra vs Cullen @ Ballinacurra
00:00 Canovee vs Liscarroll @ Carrigadrohid
00:00 Ilen Rovers vs Whites Cross @ Ilen Rovers
Junior A Football League Group 2
00:00 Donoughmore vs Glanmire @ Donoughmore
00:00 Dromtarriffe vs Passage West @ Dromtarriffe
Junior A Football League Group 3
00:00 Garnish vs Knocknagree @ Cahermore
00:00 Iveleary vs Lisgoold @ Iveleary
Junior B Football League
00:00 Glenville vs Araglen @ Glenville
00:00 Grange vs Inniscarra @ Grange
00:00 Macroom vs Cill Na Martra @ Macroom
Junior A Hurling League Group 1
00:00 Banteer vs Churchtown @ Banteer
00:00 Brian Dillons vs St Catherines @ Brian Dillons
00:00 Courcey Rovers vs Castlemagner @ Ballinspittle
Junior A Hurling League Group 2
00:00 Donoughmore vs Mayfield @ Donoughmore
Junior A Hurling League Group 3
00:00 Cloughduv vs St Colums @ Cloughduv
00:00 Cobh vs Lisgoold @ Cobh
00:00 Freemount vs St Oliver Plunketts @ Freemount
00:00 Passage West vs Ballyhooly @ Passage West
Junior B Hurling League
00:00 Araglen vs Laochra Og @ Araglen
00:00 Dromtarriffe vs Douglas @ Dromtarriffe
00:00 Whites Cross vs Ballygarvan @ Whites Cross
Wednesday 31st August, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
00:00 Ballincollig vs Castlehaven @ Ballincollig
00:00 Bishopstown vs Naomh Aban @ Bishopstown
00:00 Carbery Rangers vs Clyda Rovers @ Rosscarbery
00:00 Clonakilty vs Newcestown @ Clonakilty
00:00 Nemo Rangers vs Douglas @ Nemo Rangers
00:00 O Donovan Rossa vs St Finbarrs @ O Donovan Rossa
00:00 Valley Rovers vs Ilen Rovers @ Brinny
Division 2 Football League
00:00 Aghada vs Mallow @ Aghada
00:00 Beal Athan Ghaorthaidh vs Bantry Blues @ Beal Athan Ghaorthaidh
00:00 Dohenys vs Fermoy @ Dunmanway
00:00 Kiskeam vs Eire Og @ Kiskeam
00:00 Nemo Rangers vs Carrigaline @ Nemo Rangers
00:00 Newmarket vs Cill Na Martra @ Newmarket
Division 3 Football League
00:00 Ballinora vs Aghabullogue @ Ballinora
00:00 Castletownbere vs Mitchelstown @ Castletownbere
00:00 Kanturk vs Rockchapel @ Kanturk
00:00 Kildorrery vs St Nicks @ Kildorrery
00:00 Kinsale vs Glanworth @ Kinsale
00:00 St Michaels vs Glenville @ St Michaels
Division 4 Football League
00:00 Carrigaline vs Youghal @ Carrigaline
00:00 Clonakilty vs Mayfield @ Clonakilty
00:00 Douglas vs St Finbarrs @ Douglas
00:00 Grenagh vs Na Piarsaigh @ Grenagh
00:00 Millstreet vs Adrigole @ Millstreet
RedFM Senior Hurling League
00:00 Ballymartle vs Glen Rovers @ Ballymartle
00:00 Newtownshandrum vs Killeagh @ Newtownshandrum
Division 1 Hurling League
00:00 Charleville vs Ballinhassig @ Charleville
00:00 Mallow vs Fermoy @ Mallow
Division 2 Hurling League
00:00 Carrigaline vs Ballincollig @ Carrigaline
00:00 Eire Og vs Bandon @ Ovens
00:00 Kanturk vs Castlelyons @ Kanturk
00:00 Watergrasshill vs Kildorrery @ Watergrasshill
Division 3 Hurling League
00:00 Barryroe vs Aghada @ Barryroe
00:00 Castlemartyr vs Ballygarvan @ Castlemartyr
00:00 Dripsey vs Grenagh @ Dripsey
00:00 Kilbrittain vs Blackrock @ Kilbrittain
Division 4 Hurling League
00:00 Carrigaline vs Douglas @ Carrigaline
00:00 Dungourney vs St Finbarrs @ Dungourney
00:00 Glen Rovers vs Ballinhassig @ Glen Rovers
00:00 Na Piarsaigh vs Ballymartle @ Na Piarsaigh
Saturday 10th September, 2016
Division 3 Hurling League
00:00 Dripsey vs Aghabullogue @ Dripsey
Thursday 15th September, 2016
RedFM Senior Hurling League
00:00 Ballyhea vs Midleton @ Ballyhea
00:00 Bishopstown vs Blackrock @ Bishopstown
00:00 Bride Rovers vs Na Piarsaigh @ Rathcormac
00:00 Carrigtwohill vs St Finbarrs @ Carrigtwohill
00:00 Glen Rovers vs Newcestown @ Glen Rovers
00:00 Youghal vs Ballymartle @ Youghal
Sunday 18th September, 2016
Junior A Football League Group 1
00:00 Cullen vs Ilen Rovers @ Cullen
00:00 Whites Cross vs Clann na nGael @ Whites Cross
Junior A Football League Group 2
00:00 Glanmire vs Lyre @ Glanmire
00:00 Passage West vs Donoughmore @ Passage West
00:00 Urhan vs Gabriel Rangers @ Urhan
Junior A Football League Group 3
00:00 Knocknagree vs Tadhg Mac Carthaigh @ Knocknagree
Junior A Hurling League Group 1
00:00 Castlemagner vs Brian Dillons @ Castlemagner
00:00 Churchtown vs Ballinora @ Churchtown
00:00 Kilbree vs Banteer @ Rossmore
00:00 St Catherines vs Courcey Rovers @ Ballynoe
Junior A Hurling League Group 2
00:00 Mayfield vs Blarney @ Mayfield
00:00 Shanballymore vs Donoughmore @ Shanballymore
00:00 St James vs Millstreet @ Ardfield
00:00 Tullylease vs Killeagh @ Tullylease
Junior A Hurling League Group 3
00:00 Lisgoold vs Cloughduv @ Lisgoold
00:00 St Colums vs Cobh @ St Colums
00:00 St Oliver Plunketts vs Passage West @ Ahiohill
Friday 30th September, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
00:00 Castlehaven vs O Donovan Rossa @ Castlehaven
00:00 Clyda Rovers vs Nemo Rangers @ Clyda Rovers
00:00 Ilen Rovers vs Bishopstown @ Ilen Rovers
00:00 Naomh Aban vs Clonakilty @ Ballyvourney
00:00 Newcestown vs Ballincollig @ Newcestown
00:00 St Finbarrs vs Carbery Rangers @ Togher
Division 2 Football League
00:00 Bantry Blues vs Aghada @ Bantry
00:00 Carrigaline vs Newmarket @ Carrigaline
00:00 Eire Og vs Dohenys @ Ovens
00:00 Fermoy vs Beal Athan Ghaorthaidh @ Fermoy
00:00 Macroom vs Kiskeam @ Macroom
00:00 Mallow vs Nemo Rangers @ Mallow
Division 3 Football League
00:00 Glanworth vs Kanturk @ Glanworth
00:00 Glenville vs Kildorrery @ Glenville
00:00 Mitchelstown vs St Michaels @ Mitchelstown
Division 4 Football League
00:00 St Finbarrs vs Millstreet @ Togher
00:00 Youghal vs Adrigole @ Youghal
RedFM Senior Hurling League
00:00 Blackrock vs Douglas @ Church Rd
00:00 Newcestown vs Sarsfields @ Newcestown
00:00 St Finbarrs vs Newtownshandrum @ Togher
00:00 Youghal vs Bride Rovers @ Youghal
Junior B Hurling League
00:00 Douglas vs Blarney @ Douglas
00:00 Laochra Og vs Dromtarriffe @ TBC
00:00 Whites Cross vs Araglen @ Whites Cross
Latest Results view all
Thursday 30th June, 2016
Division 2 Football League
20:00 Nemo Rangers 0 - 8 vs 4 - 16 Newmarket
Junior B Hurling League
20:00 Whites Cross 1 - 19 vs 1 - 6 Laochra Og
Wednesday 29th June, 2016
Junior A Hurling League Group 1
20:00 Ballinora 2 - 20 vs 0 - 16 Kilbree
Junior A Hurling League Group 2
19:45 St James 2 - 16 vs 1 - 17 Blarney
Sunday 26th June, 2016
Intermediate Hurling Championship
11:30 Blackrock 0 - 16 vs 0 - 9 Ballymartle
19:30 Na Piarsaigh 4 - 12 vs 5 - 15 Ballygarvan
Junior C Football Championship
12:00 St Johns 0 - 4 vs 1 - 7 Abbey Rovers
Division 4 Football League
11:00 Millstreet 1 - 11 vs 1 - 14 Glanmire
RedFM Senior Hurling League
11:00 Glen Rovers 0 - 23 vs 0 - 19 St Finbarrs
Division 2 Hurling League
11:45 Watergrasshill 0 - 14 vs 0 - 10 Ballincollig
Saturday 25th June, 2016
Senior Hurling Championship
19:30 Avondhu 0 - 15 vs 2 - 15 Bride Rovers
Intermediate Hurling Championship
19:30 Argideen Rangers 2 - 14 vs 1 - 18 Kilbrittain
Junior B Hurling Championship
19:30 Bantry Blues 2 - 8 vs 2 - 8 Randal Og
20:00 Killavullen 2 - 22 vs 1 - 4 Lough Rovers
Premier Intermediate Football Championship
20:00 Castletownbere 0 - 6 vs 1 - 19 Kiskeam
Intermediate Football Championship
18:15 Adrigole 1 - 7 vs 2 - 10 Aghabullogue
19:30 Mayfield 2 - 14 vs 0 - 12 Kinsale
Junior A Football League Group 2
16:30 Urhan - vs - Passage West
RedFM Senior Hurling League
17:00 Newcestown 0 - 17 vs 0 - 14 Youghal
Friday 24th June, 2016
Premier Intermediate Hurling Championship
19:45 Ballinhassig 0 - 15 vs 1 - 17 Carrigaline
20:00 Kilworth 1 - 16 vs 0 - 16 Kanturk
Intermediate Hurling Championship
19:30 Douglas 2 - 12 vs 0 - 17 Milford
Junior B Hurling Championship
19:00 Dromtarriffe 1 - 13 vs 1 - 9 Rathpeacon
U21 A Football Championship
19:30 Aghada 0 - 7 vs 1 - 13 St Finbarrs
Junior B Football League
19:45 Macroom 2 - 9 vs 0 - 11 Grange
Junior A Hurling League Group 1
20:00 Ballinora 2 - 11 vs 0 - 10 Castlemagner
Thursday 23rd June, 2016
RedFM Senior Hurling League
19:30 Erins Own 6 - 19 vs 0 - 13 Youghal
Tuesday 21st June, 2016
Junior C Football Championship
19:45 Ballinure 0 - 12 vs 1 - 8 Crosshaven
Monday 20th June, 2016
Division 2 Hurling League
19:30 Ballincollig 0 - 9 vs 0 - 18 Eire Og
Junior A Hurling League Group 2
20:00 Killeagh 3 - 21 vs 0 - 11 Millstreet
Junior B Hurling League
19:30 Douglas 1 - 8 vs 3 - 16 Whites Cross
Sunday 19th June, 2016
Premier Intermediate Hurling Championship
19:30 Blarney 0 - 14 vs 1 - 23 Charleville
Intermediate Hurling Championship
14:30 Fr O Neills 1 - 15 vs 2 - 9 Meelin
Senior Football Championship
14:00 Duhallow 3 - 17 vs 0 - 3 Seandun
15:30 Nemo Rangers 3 - 12 vs 2 - 9 Muskerry
15:45 Avondhu 1 - 9 vs 1 - 7 O Donovan Rossa
19:00 Carbery 1 - 9 vs 1 - 12 St Finbarrs
19:00 CIT 3 - 9 vs 4 - 17 Castlehaven
Division 3 Football League
12:00 Aghabullogue 0 - 8 vs 0 - 8 Kinsale
Division 3 Hurling League
19:00 Blackrock - vs - Castlemartyr
Junior A Hurling League Group 3
19:30 Cloughduv 1 - 20 vs 1 - 18 Ballyhooly
Saturday 18th June, 2016
Senior Hurling Championship
19:30 Ballyhea 2 - 14 vs 1 - 10 Carrigtwohill
20:00 Midleton 3 - 21 vs 1 - 15 Newtownshandrum
Premier Intermediate Hurling Championship
15:00 Bandon 2 - 15 vs 0 - 16 Watergrasshill
18:15 Cloyne 2 - 16 vs 1 - 15 Fermoy
19:30 Castlelyons 1 - 17 vs 1 - 13 Courcey Rovers
Senior Football Championship
19:30 Aghada 1 - 10 vs 3 - 13 Newcestown
19:30 Clonakilty 3 - 14 vs 0 - 9 St Nicks
19:30 Douglas 0 - 12 vs 1 - 13 Carbery Rangers
19:30 Valley Rovers 0 - 13 vs 0 - 5 Carrigaline
Junior B Football Championship
19:00 Whitechurch 0 - 6 vs 1 - 12 Araglen
19:30 Cobh 1 - 9 vs 1 - 6 Deel Rovers
RedFM Senior Hurling League
19:00 Ballymartle 1 - 17 vs 1 - 10 Killeagh
Friday 17th June, 2016
Senior Football Championship
19:30 Bishopstown 3 - 9 vs 1 - 13 U.C.C
Premier Intermediate Football Championship
20:00 Bantry Blues 1 - 16 vs 1 - 14 Newmarket
20:00 Macroom 1 - 12 vs 0 - 6 Grenagh
20:00 Mallow 0 - 14 vs 1 - 14 Beal Athan Ghaorthaidh
Intermediate Football Championship
19:45 Kanturk 0 - 20 vs 1 - 11 Mitchelstown
20:00 Ballydesmond 0 - 7 vs 1 - 13 Millstreet
Junior B Football Championship
19:30 Argideen Rangers 1 - 14 vs 0 - 7 Kilbrittain
Division 3 Hurling League
20:00 Ballygarvan 2 - 21 vs 2 - 10 Blackrock
Division 4 Hurling League
19:30 St Finbarrs 5 - 15 vs 1 - 13 Douglas
Thursday 16th June, 2016
Junior A Football League Group 1
20:00 Ballinacurra 3 - 7 vs 2 - 14 Clann na nGael
Wednesday 15th June, 2016
Premier Intermediate Football Championship
19:30 Eire Og 0 - 12 vs 0 - 6 St Michaels
Intermediate Football Championship
20:30 Cill Na Martra 1 - 16 vs 1 - 8 Kildorrery
Junior A Hurling League Group 2
20:15 Killeagh - vs - Donoughmore
Junior B Hurling League
20:00 Blarney 4 - 8 vs 2 - 18 Ballygarvan
Sunday 12th June, 2016
Junior C Football Championship
19:00 Gleann na Laoi 1 - 5 vs 1 - 7 Goleen
Division 2 Football League
12:00 Newmarket 1 - 8 vs 1 - 16 Aghada
Junior A Hurling League Group 1
11:30 Brian Dillons 3 - 21 vs 2 - 11 Courcey Rovers
Junior A Hurling League Group 3
11:00 Ballyhooly - vs - St Colums
Saturday 11th June, 2016
Senior Hurling Championship
19:30 CIT 1 - 14 vs 1 - 17 Erins Own
Intermediate Hurling Championship
19:00 Kilbrittain 1 - 11 vs 0 - 11 Grenagh
Junior B Hurling Championship
19:00 St Marys 0 - 7 vs 0 - 13 Dromtarriffe
19:00 Whites Cross 1 - 5 vs 0 - 11 Whitechurch
Premier Intermediate Football Championship
19:00 Naomh Aban 0 - 3 vs 0 - 13 Na Piarsaigh
Intermediate Football Championship
19:00 Carrigaline 1 - 8 vs 0 - 8 Douglas
Junior C Football Championship
19:00 Abbey Rovers 1 - 7 vs 0 - 5 Ballyphehane
RedFM Senior Hurling League
19:00 Bishopstown 2 - 11 vs 3 - 20 Ballymartle
Division 1 Hurling League
19:30 Ballinhassig 0 - 18 vs 1 - 18 Courcey Rovers
Junior A Hurling League Group 1
17:30 Kilbree 0 - 13 vs 1 - 10 St Catherines
Junior A Hurling League Group 2
18:30 Tullylease 0 - 13 vs 2 - 10 Shanballymore
Friday 10th June, 2016
Premier Intermediate Football Championship
19:00 Nemo Rangers 2 - 11 vs 0 - 9 St Vincents
Intermediate Football Championship
19:30 Bandon 2 - 16 vs 0 - 6 Clonakilty
19:30 Glenville 3 - 10 vs 0 - 12 Youghal
19:30 St Finbarrs 3 - 18 vs 4 - 11 Glanmire
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:30 Valley Rovers 0 - 15 vs 0 - 10 Newcestown
20:15 Ilen Rovers 2 - 7 vs 1 - 14 O Donovan Rossa
RedFM Senior Hurling League
20:00 Glen Rovers 1 - 21 vs 0 - 12 Ballyhea
Thursday 9th June, 2016
Division 3 Football League
20:00 Aghabullogue 0 - 10 vs 1 - 5 Mitchelstown
RedFM Senior Hurling League
20:15 Carrigtwohill 0 - 21 vs 1 - 15 Killeagh
Division 1 Hurling League
20:00 Cloyne 6 - 20 vs 0 - 16 Meelin
Wednesday 8th June, 2016
Junior B Football Championship
19:45 Shanballymore 1 - 10 vs 1 - 12 Ballyhooly
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:30 Bishopstown 2 - 6 vs 3 - 15 Ballincollig
19:30 Clyda Rovers 2 - 5 vs 2 - 19 St Finbarrs
Tuesday 7th June, 2016
RedFM Senior Hurling League
19:45 Bride Rovers 3 - 16 vs 0 - 15 Ballyhea
Division 1 Hurling League
19:30 Courcey Rovers 2 - 20 vs 1 - 20 Blarney
Division 3 Hurling League
19:45 Castlemartyr 1 - 21 vs 0 - 15 Aghabullogue
20:00 Ballygarvan 6 - 15 vs 1 - 19 Barryroe
Monday 6th June, 2016
Senior Hurling Championship
19:30 Imokilly 3 - 20 vs 1 - 11 U.C.C
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
14:00 Douglas 0 - 12 vs 2 - 12 Castlehaven
16:00 Newcestown 1 - 9 vs 1 - 15 Nemo Rangers
Division 3 Football League
17:00 St Michaels 4 - 14 vs 1 - 8 St Vincents
Junior A Hurling League Group 2
19:00 Millstreet 0 - 18 vs 5 - 12 Tullylease
Sunday 5th June, 2016
Senior Hurling Championship
15:30 Duhallow 1 - 21 vs 1 - 16 Carrigdhoun
Intermediate Hurling Championship
15:00 Na Piarsaigh 0 - 23 vs 2 - 20 Argideen Rangers
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
13:30 Clonakilty 0 - 8 vs 3 - 10 Ballincollig
Division 2 Football League
12:00 Fermoy 1 - 8 vs 2 - 9 Eire Og
Division 3 Football League
12:00 St Nicks 0 - 8 vs 1 - 8 Glenville
Junior A Hurling League Group 3
12:30 St Oliver Plunketts 1 - 12 vs 0 - 17 Lisgoold
Saturday 4th June, 2016
Intermediate Hurling Championship
19:30 Douglas 1 - 6 vs 1 - 17 Dungourney
19:30 Midleton 4 - 11 vs 1 - 26 Glen Rovers
Intermediate Football Championship
16:00 Glanworth 0 - 7 vs 1 - 11 Rockchapel
Junior B Football Championship
19:00 Rathpeacon 1 - 8 vs 1 - 10 Deel Rovers
Division 4 Football League
19:00 Youghal 1 - 9 vs 2 - 13 St Finbarrs
RedFM Senior Hurling League
19:30 Ballymartle 0 - 20 vs 1 - 8 Carrigtwohill
Junior A Hurling League Group 1
19:30 Castlemagner 0 - 8 vs 1 - 18 Kilbree
Junior A Hurling League Group 3
19:00 Ballyhooly 2 - 18 vs 2 - 13 Freemount
Friday 3rd June, 2016
Intermediate Hurling Championship
19:30 Dripsey 0 - 16 vs 2 - 11 St Finbarrs
19:30 Fr O Neills 5 - 27 vs 1 - 6 Carrigaline
20:00 Aghada 2 - 17 vs 2 - 5 Blackrock
Junior B Football Championship
19:30 Cobh 1 - 12 vs 0 - 8 Lismire
Junior C Football Championship
20:00 Bere Island 0 - 8 vs 4 - 12 Ballinure
20:00 Glenlara 0 - 10 vs 1 - 9 St Johns
Division 2 Football League
20:00 Macroom 1 - 15 vs 4 - 9 Mallow
Division 3 Football League
20:00 Aghabullogue 2 - 8 vs 1 - 11 Kildorrery
Junior A Football League Group 1
20:00 Clann na nGael 1 - 8 vs 2 - 8 Canovee
Junior A Football League Group 3
20:00 Iveleary 0 - 18 vs 0 - 9 Muintir Bhaire
RedFM Senior Hurling League
19:45 Killeagh 2 - 12 vs 0 - 19 Bride Rovers
Division 3 Hurling League
19:45 Castlemartyr 0 - 19 vs 0 - 19 Barryroe
Thursday 2nd June, 2016
Division 4 Football League
20:00 Carrigaline 3 - 5 vs 5 - 13 Clonakilty
Wednesday 1st June, 2016
Junior B Hurling Championship
19:30 Laochra Og 1 - 12 vs 3 - 10 Lough Rovers
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
20:00 Ballincollig 0 - 14 vs 0 - 12 St Finbarrs
Division 4 Football League
20:00 Youghal 0 - 7 vs 4 - 11 Ballydesmond
Tuesday 31st May, 2016
Division 3 Football League
20:00 St Michaels 2 - 17 vs 1 - 16 Aghabullogue
Junior A Football League Group 2
20:15 Gabriel Rangers 2 - 22 vs 5 - 12 Dromtarriffe
Junior A Football League Group 3
20:00 Iveleary 2 - 8 vs 1 - 10 Tadhg Mac Carthaigh
20:00 Muintir Bhaire 1 - 6 vs 4 - 15 Kilmurry
Monday 30th May, 2016
Division 4 Hurling League
19:30 Ballymartle 2 - 13 vs 3 - 13 Midleton
Sunday 29th May, 2016
Senior Hurling Championship
14:00 Blackrock 1 - 22 vs 1 - 13 Ballyhea
14:15 Douglas 2 - 18 vs 1 - 18 Na Piarsaigh
15:30 Glen Rovers 0 - 23 vs 0 - 6 Carbery
15:45 Killeagh 0 - 16 vs 1 - 19 Newtownshandrum
16:00 Midleton 2 - 16 vs 0 - 12 Bishopstown
16:00 St Finbarrs 2 - 15 vs 1 - 15 Newcestown
Premier Intermediate Hurling Championship
14:00 Watergrasshill 1 - 15 vs 0 - 14 Blarney
19:00 Carrigaline 1 - 16 vs 1 - 11 Mallow
19:00 Valley Rovers 1 - 16 vs 1 - 12 Courcey Rovers
Intermediate Hurling Championship
14:15 Eire Og 3 - 7 vs 1 - 16 Ballinhassig
18:30 Aghabullogue 2 - 14 vs 0 - 11 Inniscarra
Division 4 Football League
14:00 Clonakilty 1 - 14 vs 2 - 7 Millstreet
Junior B Football League
11:30 Glenville 0 - 17 vs 0 - 17 Cill Na Martra
Saturday 28th May, 2016
Senior Hurling Championship
19:30 Bride Rovers 1 - 21 vs 1 - 13 Youghal
19:30 Sarsfields 0 - 14 vs 0 - 11 Carrigtwohill
Premier Intermediate Hurling Championship
18:15 Castlelyons 1 - 11 vs 4 - 11 Inniscarra
19:00 Tracton 0 - 18 vs 3 - 23 Ballinhassig
19:30 Fermoy 3 - 16 vs 4 - 11 Kilworth
20:00 Kanturk 0 - 13 vs 1 - 15 Cloyne
Intermediate Hurling Championship
19:00 Ballincollig 1 - 8 vs 2 - 14 Meelin
19:00 Milford 0 - 14 vs 1 - 15 Castlemartyr
Senior Football Championship
19:30 Ilen Rovers 4 - 12 vs 3 - 9 Dohenys
Intermediate Football Championship
15:00 Mayfield 1 - 13 vs 2 - 10 Kinsale
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:30 Naomh Aban 0 - 16 vs 2 - 12 Carbery Rangers
Division 2 Football League
19:00 Beal Athan Ghaorthaidh 2 - 16 vs 0 - 9 Newmarket
Division 4 Football League
17:00 Glanmire 0 - 10 vs 2 - 12 Ballydesmond
Tom Creedon Cup
19:00 Beal Athan Ghaorthaidh 2 - 16 vs 0 - 9 Newmarket
Friday 27th May, 2016
Junior C Football Championship
19:30 Rochestown 0 - 5 vs 4 - 11 Crosshaven
Division 3 Football League
20:00 Kildorrery - vs - Mitchelstown
Division 4 Football League
20:00 Douglas 1 - 16 vs 2 - 11 Millstreet
Division 3 Hurling League
19:45 Aghada 0 - 20 vs 1 - 9 Dripsey
Thursday 26th May, 2016
Junior B Hurling Championship
19:30 Araglen 1 - 12 vs 1 - 13 Rathpeacon
Division 4 Hurling League
19:30 Dungourney 1 - 20 vs 1 - 14 Ballymartle
Wednesday 25th May, 2016
Junior B Hurling League
19:30 Dromtarriffe 1 - 19 vs 1 - 9 Whites Cross
Tuesday 24th May, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:30 Nemo Rangers 0 - 12 vs 0 - 12 Clonakilty
Monday 23rd May, 2016
Junior A Football League Group 3
20:00 Tadhg Mac Carthaigh 5 - 14 vs 1 - 4 Garnish
Sunday 22nd May, 2016
Division 2 Football League
14:00 Nemo Rangers 1 - 12 vs 4 - 18 Beal Athan Ghaorthaidh
Division 4 Football League
10:30 Mayfield 1 - 17 vs 0 - 9 Glanmire
Division 2 Hurling League
11:00 Castlelyons 1 - 10 vs 3 - 19 Valley Rovers
Division 3 Hurling League
19:30 Aghabullogue 0 - 14 vs 1 - 16 Aghada
Saturday 21st May, 2016
Premier Intermediate Hurling Championship
19:00 Charleville 1 - 13 vs 2 - 17 Bandon
Intermediate Hurling Championship
16:15 Ballymartle 2 - 16 vs 2 - 17 Grenagh
19:00 Kildorrery 2 - 16 vs 3 - 10 Ballygarvan
20:00 Barryroe 0 - 10 vs 2 - 22 Dungourney
U21 A Football Championship
18:15 St Finbarrs 1 - 10 vs 0 - 6 Valley Rovers
19:00 Aghada 4 - 14 vs 0 - 11 Beara
19:00 Fermoy 0 - 4 vs 1 - 11 Ilen Rovers
U21 B Football Championship
19:00 Aghabullogue 2 - 18 vs 1 - 11 Fr O Neills
19:00 Kiskeam 1 - 7 vs 0 - 14 Clyda Rovers
Junior A Football League Group 3
19:00 Muintir Bhaire - vs - Lisgoold
Junior B Football League
19:30 Macroom 2 - 7 vs 0 - 10 Glenville
Division 3 Hurling League
19:30 Dripsey 2 - 10 vs 0 - 15 Kilbrittain
Junior A Hurling League Group 3
19:30 Passage West 0 - 10 vs 2 - 24 Cloughduv
Friday 20th May, 2016
U21 A Football Championship
20:00 Ballincollig 3 - 12 vs 1 - 7 Boherbue
Division 2 Hurling League
19:30 Kanturk 1 - 16 vs 0 - 17 Eire Og
Thursday 19th May, 2016
Division 3 Football League
19:45 St Vincents 0 - 8 vs 0 - 12 Castletownbere
Junior B Football League
19:45 Araglen 0 - 3 vs 1 - 20 Cill Na Martra
RedFM Senior Hurling League
19:00 Newcestown 3 - 19 vs 2 - 14 Erins Own
19:30 Douglas 0 - 22 vs 3 - 13 Sarsfields
19:30 St Finbarrs 1 - 21 vs 3 - 10 Na Piarsaigh
Division 1 Hurling League
19:30 Inniscarra 1 - 18 vs 0 - 19 Courcey Rovers
19:30 Mallow 2 - 15 vs 0 - 14 Blarney
Division 2 Hurling League
19:30 Carrigaline 1 - 11 vs 2 - 10 Watergrasshill
Wednesday 18th May, 2016
RedFM Senior Hurling League
19:30 Bishopstown 0 - 22 vs 1 - 11 Killeagh
Division 1 Hurling League
20:00 Cloyne 2 - 14 vs 2 - 15 Fermoy
Junior A Hurling League Group 1
19:30 Brian Dillons 2 - 23 vs 2 - 5 Banteer
Tuesday 17th May, 2016
Division 1 Hurling League
19:30 Tracton 0 - 11 vs 1 - 12 Kilworth
Monday 16th May, 2016
Division 4 Hurling League
19:30 Midleton 4 - 17 vs 1 - 8 Inniscarra
Sunday 15th May, 2016
Senior Hurling Championship
15:30 Killeagh 3 - 13 vs 1 - 14 Muskerry
U21 B Football Championship
15:00 St Nicks 0 - 15 vs 3 - 9 Ibane Gaels
Division 2 Football League
12:00 Bantry Blues 1 - 11 vs 1 - 18 Macroom
15:00 Cill Na Martra 0 - 12 vs 2 - 16 Beal Athan Ghaorthaidh
Division 3 Football League
12:00 Kanturk 1 - 12 vs 0 - 13 Ballinora
RedFM Senior Hurling League
11:30 Midleton 0 - 16 vs 0 - 13 St Finbarrs
15:00 Ballyhea 1 - 15 vs 0 - 15 Newcestown
17:00 Bride Rovers 2 - 18 vs 1 - 23 Erins Own
Division 4 Hurling League
15:00 Na Piarsaigh 1 - 13 vs 0 - 14 Glen Rovers
Junior A Hurling League Group 2
15:00 Mayfield 1 - 12 vs 0 - 11 Tullylease
Junior A Hurling League Group 3
14:30 Freemount 1 - 14 vs 2 - 14 Cobh
Saturday 14th May, 2016
Senior Hurling Championship
19:00 Avondhu 0 - 20 vs 1 - 15 Ballymartle
Premier Intermediate Football Championship
18:45 Castletownbere 0 - 8 vs 1 - 11 Naomh Aban
Intermediate Football Championship
19:00 Adrigole 1 - 8 vs 1 - 11 Ballydesmond
Junior B Football Championship
19:00 Cobh 1 - 12 vs 2 - 5 Grange
RedFM Senior Hurling League
18:00 Youghal 1 - 11 vs 0 - 11 Douglas
19:00 Na Piarsaigh 0 - 15 vs 2 - 9 Bishopstown
Division 3 Hurling League
19:00 Blackrock 1 - 10 vs 0 - 16 Grenagh
Junior A Hurling League Group 2
19:00 Blarney 0 - 15 vs 2 - 15 Shanballymore
Friday 13th May, 2016
Junior B Hurling Championship
19:30 Laochra Og 2 - 11 vs 1 - 20 Killavullen
Division 3 Football League
19:45 Glenville 1 - 14 vs 1 - 8 Mitchelstown
Division 4 Football League
19:30 Douglas 0 - 6 vs 1 - 8 Mayfield
Junior A Football League Group 3
20:00 Knocknagree 0 - 16 vs 0 - 5 Muintir Bhaire
RedFM Senior Hurling League
19:15 Blackrock 1 - 14 vs 1 - 15 Glen Rovers
Division 2 Hurling League
19:30 Carrigaline 3 - 19 vs 1 - 14 Kanturk
19:30 Valley Rovers 0 - 13 vs 0 - 13 Bandon
19:45 Castlelyons 1 - 15 vs 2 - 14 Fr O Neills
Division 3 Hurling League
19:30 Dripsey 1 - 8 vs 2 - 14 Ballygarvan
Thursday 12th May, 2016
Division 1 Hurling League
19:45 Meelin 1 - 8 vs 1 - 16 Blarney
Division 3 Hurling League
19:30 Kilbrittain 0 - 17 vs 3 - 9 Aghada
Wednesday 11th May, 2016
Division 1 Hurling League
19:30 Kilworth 2 - 11 vs 1 - 13 Cloyne
Division 2 Hurling League
20:00 Eire Og 1 - 15 vs 1 - 15 Milford
Junior B Hurling League
19:30 Ballygarvan 3 - 10 vs 3 - 21 Dromtarriffe
Tuesday 10th May, 2016
RedFM Senior Hurling League
19:15 Douglas 1 - 9 vs 1 - 19 Newcestown
Division 4 Hurling League
19:30 Carrigaline 2 - 12 vs 2 - 9 Inniscarra
Junior A Hurling League Group 3
19:30 Lisgoold 1 - 13 vs 1 - 13 Ballyhooly
Monday 9th May, 2016
Junior A Hurling League Group 2
19:45 Millstreet 2 - 10 vs 3 - 20 Blarney
Sunday 8th May, 2016
Senior Football Championship
18:45 Avondhu 0 - 11 vs 2 - 6 Valley Rovers
Premier Intermediate Football Championship
16:00 Na Piarsaigh 2 - 13 vs 0 - 12 Kiskeam
Intermediate Football Championship
15:00 Douglas 1 - 6 vs 2 - 12 Mitchelstown
Division 2 Football League
12:00 Carrigaline 0 - 7 vs 0 - 12 Macroom
RedFM Senior Hurling League
12:00 Bishopstown 0 - 14 vs 2 - 15 Bride Rovers
14:00 Killeagh 2 - 10 vs 0 - 13 Youghal
Division 1 Hurling League
12:00 Blarney 1 - 20 vs 1 - 12 Tracton
12:00 Charleville 1 - 24 vs 2 - 22 Inniscarra
Division 2 Hurling League
14:00 Fr O Neills 1 - 22 vs 0 - 13 Kildorrery
Division 3 Hurling League
14:00 Grenagh 3 - 12 vs 2 - 12 Barryroe
Junior B Hurling League
14:00 Blarney 2 - 11 vs 1 - 8 Laochra Og
Saturday 7th May, 2016
Senior Football Championship
19:00 Aghada 0 - 8 vs 2 - 13 Muskerry
19:00 Ballincollig 0 - 13 vs 3 - 8 Bishopstown
19:00 Clonakilty 0 - 13 vs 0 - 14 Castlehaven
19:00 Dohenys 1 - 6 vs 0 - 14 Douglas
19:00 St Finbarrs 1 - 17 vs 1 - 7 Beara
Intermediate Football Championship
18:45 Glanmire 1 - 13 vs 0 - 12 Kinsale
Junior B Football Championship
19:00 Lismire 4 - 6 vs 1 - 6 Randal Og
19:00 Lough Rovers 1 - 3 vs 0 - 10 Rathpeacon
RedFM Senior Hurling League
18:30 Newtownshandrum 2 - 17 vs 0 - 13 Glen Rovers
19:30 Midleton 0 - 16 vs 3 - 6 Carrigtwohill
Division 2 Hurling League
15:30 Milford 1 - 21 vs 1 - 13 Carrigaline
19:00 Bandon 2 - 13 vs 0 - 13 Watergrasshill
Division 3 Hurling League
18:00 Argideen Rangers 2 - 6 vs 1 - 12 Castlemartyr
Junior A Hurling League Group 2
19:15 Mayfield 2 - 14 vs 1 - 7 Shanballymore
Junior A Hurling League Group 3
19:30 St Oliver Plunketts 1 - 5 vs 0 - 17 Ballyhooly
Friday 6th May, 2016
Premier Intermediate Football Championship
19:15 Mallow 1 - 13 vs 0 - 10 Bantry Blues
Intermediate Football Championship
20:00 Aghabullogue 1 - 12 vs 3 - 11 Millstreet
Division 3 Hurling League
19:30 Ballygarvan 1 - 18 vs 0 - 5 Kilbrittain
Thursday 5th May, 2016
RedFM Senior Hurling League
19:15 Erins Own 2 - 14 vs 3 - 9 Blackrock
Division 1 Hurling League
20:00 Fermoy 2 - 14 vs 3 - 11 Inniscarra
Wednesday 4th May, 2016
Premier Intermediate Football Championship
20:00 Eire Og 0 - 16 vs 1 - 6 Nemo Rangers
Junior B Football League
19:30 Inniscarra 0 - 12 vs 4 - 9 Macroom
Tuesday 3rd May, 2016
Senior Football Championship
20:00 Nemo Rangers 3 - 14 vs 1 - 10 Duhallow
RedFM Senior Hurling League
19:30 Youghal 0 - 11 vs 1 - 15 Sarsfields
Division 4 Hurling League
19:30 Ballymartle 2 - 15 vs 1 - 17 Carrigaline
Junior A Hurling League Group 1
19:30 St Catherines 3 - 27 vs 0 - 8 Churchtown
Monday 2nd May, 2016
Senior Football Championship
15:00 O Donovan Rossa 1 - 14 vs 2 - 13 Carbery
15:30 Newcestown 0 - 12 vs 1 - 11 CIT
RedFM Senior Hurling League
19:00 Carrigtwohill 1 - 11 vs 2 - 15 Erins Own
Junior B Hurling League
15:30 Araglen 5 - 15 vs 3 - 8 Ballygarvan
Sunday 1st May, 2016
Junior B Hurling Championship
11:30 Ballinacurra 0 - 16 vs 1 - 9 Whites Cross
Senior Football Championship
15:30 Carbery Rangers 1 - 17 vs 2 - 13 Clyda Rovers
18:30 Ilen Rovers 0 - 6 vs 4 - 16 Avondhu
Premier Intermediate Football Championship
15:00 Ballinora 2 - 11 vs 0 - 7 Grenagh
15:30 Beal Athan Ghaorthaidh 3 - 15 vs 1 - 9 Newmarket
15:45 St Michaels 1 - 8 vs 0 - 5 St Vincents
Intermediate Football Championship
14:00 St Finbarrs 3 - 5 vs 0 - 8 Mayfield
14:30 Rockchapel 0 - 13 vs 1 - 7 Youghal
16:00 Carrigaline 2 - 6 vs 1 - 15 Kanturk
Junior C Football Championship
15:00 Goleen 1 - 8 vs 1 - 3 Abbey Rovers
Division 4 Hurling League
18:45 Dungourney 2 - 20 vs 0 - 15 Glen Rovers
Saturday 30th April, 2016
RedFM Senior Hurling League
16:00 Bride Rovers 1 - 17 vs 2 - 13 Sarsfields
18:30 Newtownshandrum 2 - 18 vs 1 - 13 Ballyhea
19:30 Ballymartle 0 - 15 vs 1 - 21 Midleton
Division 2 Hurling League
19:30 Milford 1 - 11 vs 2 - 15 Fr O Neills
Junior A Hurling League Group 2
16:00 Killeagh - vs - St James
Friday 29th April, 2016
Junior A Football League Group 2
19:30 Passage West 2 - 7 vs 9 - 10 Gabriel Rangers
Junior A Football League Group 3
19:30 Muintir Bhaire 2 - 11 vs 1 - 16 Garnish
Division 2 Hurling League
19:15 Kildorrery 1 - 17 vs 0 - 18 Castlelyons
Thursday 28th April, 2016
Division 3 Football League
19:00 Aghabullogue 1 - 11 vs 0 - 13 Castletownbere
Wednesday 27th April, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:15 Douglas 0 - 7 vs 1 - 7 Valley Rovers
Division 2 Football League
19:30 Eire Og 0 - 14 vs 1 - 9 Bantry Blues
Junior A Football League Group 2
19:00 Dromtarriffe 3 - 8 vs 1 - 7 Lyre
RedFM Senior Hurling League
19:15 Erins Own 2 - 17 vs 3 - 14 Bishopstown
Division 4 Hurling League
19:30 Midleton 2 - 16 vs 2 - 9 Ballinhassig
Tuesday 26th April, 2016
Division 4 Football League
20:00 Carrigaline 3 - 8 vs 1 - 14 Adrigole
RedFM Senior Hurling League
19:15 St Finbarrs 0 - 13 vs 1 - 10 Blackrock
Division 1 Hurling League
19:30 Mallow 4 - 14 vs 0 - 15 Charleville
Junior A Hurling League Group 1
19:30 Churchtown 4 - 8 vs 0 - 4 Castlemagner
Sunday 24th April, 2016
Junior B Hurling Championship
15:00 Araglen 1 - 10 vs 4 - 22 St Marys
Intermediate Football Championship
15:00 Glenville 1 - 9 vs 1 - 14 Glanworth
16:00 Kildorrery 2 - 15 vs 0 - 11 Clonakilty
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
12:00 St Finbarrs 0 - 19 vs 0 - 14 Naomh Aban
13:00 Castlehaven 0 - 10 vs 1 - 6 Ilen Rovers
Division 2 Football League
14:30 Aghada 2 - 7 vs 0 - 14 Nemo Rangers
Division 3 Football League
12:30 Ballinora 1 - 13 vs 1 - 6 Kinsale
14:00 St Vincents 2 - 13 vs 2 - 8 Aghabullogue
16:30 St Michaels 2 - 15 vs 0 - 8 Rockchapel
Division 4 Football League
12:00 Glanmire 1 - 16 vs 1 - 9 Grenagh
13:00 Millstreet 4 - 14 vs 0 - 17 Youghal
RedFM Senior Hurling League
14:00 Carrigtwohill 0 - 20 vs 2 - 12 Ballyhea
15:30 Sarsfields 1 - 12 vs 2 - 14 Newtownshandrum
Junior A Hurling League Group 3
16:30 Cobh 4 - 10 vs 1 - 17 Passage West
Tom Creedon Cup
13:30 Newmarket 1 - 11 vs 0 - 13 Mallow
Saturday 23rd April, 2016
Junior B Hurling Championship
18:45 Lough Rovers 0 - 4 vs 1 - 20 Randal Og
Senior Football Championship
18:45 Carrigaline 0 - 13 vs 0 - 5 St Nicks
Premier Intermediate Football Championship
18:30 Macroom 0 - 8 vs 1 - 7 Fermoy
Intermediate Football Championship
18:30 Cill Na Martra 0 - 13 vs 1 - 7 Bandon
Junior C Football Championship
18:30 Ballinure 4 - 2 vs 0 - 18 Glenlara
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
18:00 Carbery Rangers 1 - 15 vs 0 - 12 Newcestown
Division 4 Football League
16:00 Adrigole - vs - Douglas
16:30 Mayfield 2 - 7 vs 2 - 11 Na Piarsaigh
Junior A Football League Group 2
19:00 Glanmire 1 - 10 vs 3 - 18 Urhan
Friday 22nd April, 2016
Junior C Football Championship
19:00 Ballyphehane 0 - 9 vs 0 - 2 Rochestown
19:00 Bere Island 0 - 2 vs 4 - 10 St Johns
Division 2 Football League
20:00 Mallow 1 - 14 vs 1 - 9 Eire Og
Division 3 Hurling League
19:15 Kilbrittain 1 - 16 vs 1 - 11 Argideen Rangers
Division 4 Hurling League
19:30 Na Piarsaigh 0 - 7 vs 6 - 21 Dungourney
Thursday 21st April, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:00 Douglas 2 - 10 vs 0 - 19 Clyda Rovers
19:00 Valley Rovers 0 - 15 vs 1 - 6 Bishopstown
Junior B Football League
19:30 Glenville 0 - 7 vs 0 - 10 Grange
Junior B Hurling League
19:00 Whites Cross 2 - 13 vs 1 - 13 Blarney
Wednesday 20th April, 2016
Division 4 Football League
19:15 Douglas 0 - 9 vs 4 - 12 Glanmire
Junior A Hurling League Group 2
19:15 Blarney 2 - 17 vs 4 - 11 Killeagh
Tuesday 19th April, 2016
Senior Football Championship
19:00 U.C.C 1 - 17 vs 3 - 10 Seandun
Division 3 Football League
20:30 Castletownbere 1 - 5 vs 1 - 13 St Michaels
Sunday 17th April, 2016
Junior B Hurling Championship
17:00 Dromtarriffe 1 - 18 vs 0 - 5 Bantry Blues
Junior B Football Championship
14:00 Lismire 0 - 7 vs 1 - 17 Argideen Rangers
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
12:00 Newcestown 0 - 14 vs 0 - 13 O Donovan Rossa
13:00 Clyda Rovers 0 - 10 vs 1 - 10 Ilen Rovers
14:30 St Finbarrs 3 - 9 vs 0 - 2 Douglas
15:00 Naomh Aban 1 - 11 vs 2 - 12 Castlehaven
Division 2 Football League
12:00 Beal Athan Ghaorthaidh 2 - 17 vs 1 - 8 Aghada
13:00 Newmarket 1 - 8 vs 0 - 8 Dohenys
Division 3 Football League
15:00 St Nicks 0 - 8 vs 1 - 11 Ballinora
16:00 Rockchapel 2 - 13 vs 0 - 9 Mitchelstown
Division 4 Football League
13:00 Bandon - vs - Grenagh
13:30 Mayfield 0 - 22 vs 1 - 7 Millstreet
Junior A Football League Group 1
12:00 Liscarroll 1 - 9 vs 3 - 11 Ballinacurra
14:30 Cullen 0 - 15 vs 0 - 5 Whites Cross
RedFM Senior Hurling League
12:00 Ballyhea 2 - 21 vs 1 - 16 Youghal
15:30 Ballymartle 1 - 15 vs 1 - 12 Na Piarsaigh
Division 1 Hurling League
12:30 Charleville 5 - 16 vs 0 - 8 Tracton
19:00 Blarney 1 - 16 vs 1 - 14 Kilworth
Division 2 Hurling League
13:30 Ballincollig 0 - 10 vs 4 - 22 Valley Rovers
Division 3 Hurling League
16:00 Aghabullogue 0 - 14 vs 2 - 16 Kilbrittain
Division 4 Hurling League
11:00 Ballinhassig 3 - 7 vs 1 - 16 Dungourney
12:00 St Finbarrs 2 - 14 vs 2 - 13 Midleton
Saturday 16th April, 2016
Junior B Hurling Championship
17:00 Whitechurch 4 - 12 vs 1 - 8 Rathpeacon
Junior B Football Championship
18:30 Deel Rovers 1 - 4 vs 2 - 10 Shanballymore
Junior C Football Championship
17:00 Gleann na Laoi 1 - 13 vs 0 - 9 Crosshaven
Division 2 Football League
18:00 Bantry Blues 1 - 10 vs 0 - 11 Fermoy
Division 3 Football League
17:00 Castletownbere 0 - 11 vs 2 - 6 Glanworth
Division 4 Football League
18:45 St Finbarrs 1 - 11 vs 2 - 6 Carrigaline
RedFM Senior Hurling League
19:00 Blackrock 4 - 11 vs 0 - 14 Midleton
Division 1 Hurling League
18:00 Inniscarra 1 - 14 vs 0 - 7 Cloyne
Division 4 Hurling League
18:30 Douglas 1 - 12 vs 0 - 17 Na Piarsaigh
Friday 15th April, 2016
Junior B Football Championship
19:15 Araglen 4 - 10 vs 0 - 1 Lough Rovers
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:00 Bishopstown 0 - 8 vs 1 - 20 Nemo Rangers
Division 2 Football League
19:30 Cill Na Martra 0 - 16 vs 2 - 14 Kiskeam
Division 3 Football League
20:00 Kildorrery 2 - 5 vs 2 - 9 Kanturk
Division 4 Hurling League
19:00 Inniscarra 0 - 9 vs 3 - 14 St Finbarrs
Junior A Hurling League Group 1
19:00 Ballinora 0 - 10 vs 3 - 12 Brian Dillons
Thursday 14th April, 2016
Division 4 Football League
20:00 Clonakilty 1 - 12 vs 0 - 10 Glanmire
Junior A Football League Group 1
19:00 Canovee 1 - 18 vs 0 - 7 Whites Cross
Junior A Football League Group 3
19:30 Kilmurry 1 - 16 vs 3 - 12 Knocknagree
RedFM Senior Hurling League
19:00 Douglas 1 - 11 vs 2 - 18 Erins Own
Wednesday 13th April, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:45 Clonakilty 1 - 8 vs 1 - 11 Carbery Rangers
Division 3 Football League
20:00 Glanworth 1 - 14 vs 0 - 8 St Vincents
Division 4 Football League
19:00 St Finbarrs 1 - 9 vs 1 - 9 Na Piarsaigh
19:15 Douglas 2 - 13 vs 0 - 8 Carrigaline
Tuesday 12th April, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:00 Nemo Rangers 0 - 12 vs 0 - 13 Ballincollig
Division 4 Football League
20:00 Bandon 2 - 14 vs 0 - 6 Adrigole
Division 1 Hurling League
19:00 Courcey Rovers 2 - 11 vs 1 - 18 Mallow
Monday 11th April, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:00 Newcestown 2 - 10 vs 4 - 7 Bishopstown
Sunday 10th April, 2016
Division 2 Football League
12:00 Dohenys 1 - 4 vs 1 - 7 Cill Na Martra
Division 1 Hurling League
12:00 Tracton 0 - 9 vs 1 - 8 Ballinhassig
Saturday 9th April, 2016
Junior B Football Championship
18:30 Grange 1 - 11 vs 3 - 7 Ballyhooly
18:30 Whitechurch 1 - 7 vs 0 - 5 Randal Og
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
18:30 Valley Rovers 2 - 11 vs 0 - 14 Ballincollig
Division 3 Football League
16:30 Kanturk 2 - 14 vs 2 - 11 St Michaels
RedFM Senior Hurling League
18:00 Newtownshandrum 0 - 11 vs 0 - 7 Bishopstown
Friday 8th April, 2016
Division 4 Football League
20:00 Carrigaline 2 - 10 vs 1 - 11 Grenagh
RedFM Senior Hurling League
20:00 Killeagh 1 - 11 vs 0 - 15 Newcestown
Junior A Hurling League Group 2
19:00 Blarney 1 - 16 vs 1 - 13 Donoughmore
Thursday 7th April, 2016
RedFM Senior Hurling League
19:00 Midleton 1 - 17 vs 0 - 9 Bride Rovers
19:30 Sarsfields 1 - 15 vs 1 - 15 Na Piarsaigh
Wednesday 6th April, 2016
Division 3 Football League
20:15 Kildorrery 2 - 8 vs 0 - 3 Ballinora
Division 2 Hurling League
20:00 Ballincollig 0 - 12 vs 3 - 6 Fr O Neills
Tuesday 5th April, 2016
RedFM Senior Hurling League
19:00 Killeagh 0 - 9 vs 1 - 20 Douglas
Division 1 Hurling League
19:00 Kilworth 0 - 13 vs 1 - 12 Ballinhassig
Division 4 Hurling League
19:00 St Finbarrs 1 - 15 vs 2 - 12 Ballymartle
Monday 4th April, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:15 Clonakilty 2 - 11 vs 0 - 9 Ilen Rovers
Division 2 Hurling League
18:45 Milford 1 - 15 vs 3 - 16 Kanturk
Division 4 Hurling League
18:30 Midleton 1 - 15 vs 1 - 10 Na Piarsaigh
Sunday 3rd April, 2016
Junior A Football League Group 1
12:00 Ballinacurra 0 - 7 vs 5 - 17 Canovee
Junior A Football League Group 3
13:00 Garnish 0 - 12 vs 2 - 14 Iveleary
RedFM Senior Hurling League
12:00 Douglas 2 - 16 vs 3 - 20 Newtownshandrum
17:30 Sarsfields 1 - 13 vs 1 - 17 Glen Rovers
Division 1 Hurling League
12:00 Tracton 1 - 15 vs 3 - 15 Courcey Rovers
14:00 Fermoy 1 - 18 vs 0 - 13 Blarney
18:30 Meelin 3 - 20 vs 1 - 11 Charleville
Division 2 Hurling League
12:00 Watergrasshill 3 - 15 vs 0 - 8 Eire Og
15:00 Valley Rovers 1 - 15 vs 2 - 13 Carrigaline
Division 3 Hurling League
15:00 Blackrock 2 - 10 vs 0 - 13 Dripsey
16:30 Ballygarvan 1 - 14 vs 4 - 12 Grenagh
Saturday 2nd April, 2016
Junior B Football Championship
16:30 Rathpeacon 0 - 8 vs 2 - 11 Kilbrittain
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
18:00 O Donovan Rossa 4 - 18 vs 2 - 5 Naomh Aban
Junior A Football League Group 1
19:00 Liscarroll 0 - 2 vs 3 - 11 Clann na nGael
RedFM Senior Hurling League
12:00 St Finbarrs 0 - 15 vs 0 - 15 Bishopstown
17:00 Blackrock 3 - 19 vs 3 - 13 Bride Rovers
17:30 Na Piarsaigh 3 - 13 vs 1 - 21 Ballyhea
Division 4 Hurling League
16:00 Inniscarra 1 - 8 vs 1 - 11 Douglas
Friday 1st April, 2016
Division 1 Hurling League
20:00 Mallow 5 - 9 vs 1 - 9 Inniscarra
Thursday 31st March, 2016
RedFM Senior Hurling League
18:45 Erins Own 1 - 17 vs 2 - 11 Killeagh
Division 1 Hurling League
18:45 Blarney 0 - 18 vs 1 - 13 Cloyne
Division 2 Hurling League
19:30 Eire Og 1 - 11 vs 0 - 16 Valley Rovers
19:30 Kildorrery 1 - 10 vs 1 - 11 Ballincollig
Division 4 Hurling League
19:30 Carrigaline 1 - 15 vs 0 - 15 Ballinhassig
Wednesday 30th March, 2016
RedFM Senior Hurling League
19:30 St Finbarrs 0 - 18 vs 0 - 12 Youghal
Tuesday 29th March, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:00 O Donovan Rossa 1 - 6 vs 1 - 9 Clonakilty
20:00 Ballincollig 0 - 10 vs 1 - 7 Douglas
Division 2 Football League
20:00 Bantry Blues 0 - 12 vs 2 - 3 Carrigaline
Division 3 Football League
19:00 Glenville 1 - 13 vs 0 - 3 Kinsale
Division 4 Football League
20:00 Glanmire 0 - 11 vs 0 - 5 Adrigole
Junior A Football League Group 1
20:30 Canovee 0 - 9 vs 0 - 5 Ilen Rovers
Junior A Hurling League Group 2
18:45 Millstreet 2 - 9 vs 4 - 16 Shanballymore
Tom Creedon Cup
20:00 Nemo Rangers 1 - 7 vs 2 - 6 Newmarket
Monday 28th March, 2016
Division 3 Football League
12:00 Ballinora 1 - 11 vs 0 - 8 St Vincents
RedFM Senior Hurling League
12:00 Carrigtwohill 0 - 13 vs 1 - 15 Na Piarsaigh
Division 2 Hurling League
18:45 Bandon 1 - 14 vs 1 - 18 Castlelyons
Sunday 27th March, 2016
Junior A Football League Group 1
12:15 Clann na nGael 0 - 3 vs 0 - 11 Cullen
RedFM Senior Hurling League
12:30 Bride Rovers 1 - 13 vs 0 - 8 Glen Rovers
13:30 Erins Own 5 - 15 vs 1 - 10 Ballyhea
14:00 Newtownshandrum 3 - 13 vs 3 - 8 Blackrock
Division 1 Hurling League
12:00 Inniscarra 0 - 17 vs 1 - 8 Tracton
12:30 Charleville 0 - 16 vs 0 - 9 Kilworth
14:00 Ballinhassig 1 - 11 vs 1 - 6 Fermoy
Division 2 Hurling League
12:00 Kanturk 1 - 13 vs 2 - 13 Watergrasshill
Division 3 Hurling League
12:00 Aghada 1 - 11 vs 1 - 11 Ballygarvan
12:00 Barryroe 2 - 11 vs 1 - 7 Kilbrittain
13:30 Argideen Rangers 0 - 12 vs 1 - 14 Dripsey
14:00 Grenagh 0 - 10 vs 0 - 13 Castlemartyr
16:30 Aghabullogue 0 - 14 vs 1 - 8 Blackrock
Division 4 Hurling League
15:00 Douglas 0 - 11 vs 2 - 17 Midleton
Junior A Hurling League Group 1
00:00 St Catherines - vs - Castlemagner
12:00 Courcey Rovers 0 - 13 vs 1 - 12 Kilbree
Junior A Hurling League Group 3
15:00 St Colums 1 - 10 vs 0 - 6 St Oliver Plunketts
Saturday 26th March, 2016
Division 2 Football League
18:00 Macroom 1 - 8 vs 1 - 6 Cill Na Martra
Junior A Football League Group 3
17:30 Tadhg Mac Carthaigh 0 - 18 vs 2 - 4 Muintir Bhaire
18:00 Tadhg Mac Carthaigh - vs - Lisgoold
RedFM Senior Hurling League
17:00 Bishopstown 0 - 12 vs 1 - 9 Youghal
Division 1 Hurling League
17:00 Courcey Rovers 0 - 16 vs 1 - 14 Meelin
Division 2 Hurling League
17:00 Carrigaline 1 - 12 vs 1 - 11 Kildorrery
Division 4 Hurling League
18:00 Ballymartle 2 - 16 vs 2 - 11 Inniscarra
Junior A Hurling League Group 1
17:00 Ballinora 2 - 8 vs 3 - 9 Banteer
Junior A Hurling League Group 2
14:00 St James 0 - 4 vs 1 - 6 Tullylease
Junior A Hurling League Group 3
17:30 Cloughduv 5 - 3 vs 1 - 11 Cobh
Thursday 24th March, 2016
RedFM Senior Hurling League
20:00 Sarsfields 2 - 16 vs 1 - 17 Ballymartle
Division 4 Hurling League
19:00 Ballinhassig 2 - 16 vs 1 - 15 St Finbarrs
19:30 Glen Rovers 0 - 19 vs 0 - 15 Carrigaline
Wednesday 23rd March, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
20:00 Ballincollig 1 - 12 vs 1 - 9 Clyda Rovers
Tuesday 22nd March, 2016
Division 2 Football League
20:00 Eire Og 0 - 10 vs 1 - 6 Carrigaline
RedFM Senior Hurling League
19:15 Douglas 1 - 12 vs 2 - 12 St Finbarrs
Junior A Hurling League Group 1
20:00 Brian Dillons 4 - 16 vs 0 - 7 Churchtown
Monday 21st March, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
20:30 Carbery Rangers 2 - 11 vs 2 - 6 Bishopstown
Sunday 20th March, 2016
12:00 Clyda Rovers 0 - 7 vs 2 - 14 O Donovan Rossa
Division 2 Football League
12:00 Dohenys 1 - 9 vs 2 - 9 Nemo Rangers
14:30 Fermoy 0 - 10 vs 1 - 17 Mallow
14:30 Kiskeam 0 - 13 vs 1 - 12 Newmarket
Division 3 Football League
13:00 Mitchelstown 0 - 10 vs 2 - 13 Glanworth
14:00 St Vincents 2 - 15 vs 2 - 9 Rockchapel
14:30 St Michaels 1 - 18 vs 0 - 7 Kinsale
Division 4 Football League
12:00 Mayfield 0 - 16 vs 3 - 5 Youghal
12:00 Na Piarsaigh 5 - 7 vs 2 - 11 Bandon
13:00 Ballydesmond 2 - 11 vs 0 - 13 St Finbarrs
Junior A Football League Group 2
14:00 Donoughmore 2 - 7 vs 3 - 18 Dromtarriffe
RedFM Senior Hurling League
12:00 Newtownshandrum 4 - 12 vs 0 - 18 Erins Own
Junior A Hurling League Group 3
13:30 Freemount 3 - 11 vs 3 - 14 Lisgoold
Saturday 19th March, 2016
Division 3 Football League
16:30 Castletownbere 0 - 10 vs 1 - 11 Kanturk
Division 4 Football League
16:45 Grenagh - vs - Clonakilty
RedFM Senior Hurling League
16:30 Midleton 2 - 16 vs 0 - 11 Sarsfields
Friday 18th March, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
20:00 Castlehaven 3 - 10 vs 2 - 7 Newcestown
Thursday 17th March, 2016
Division 2 Football League
11:30 Aghada 2 - 6 vs 3 - 7 Macroom
Division 3 Football League
12:00 Kanturk 1 - 13 vs 1 - 9 Glenville
Division 4 Football League
11:30 Grenagh 0 - 11 vs 0 - 13 Mayfield
RedFM Senior Hurling League
11:00 Ballyhea 0 - 16 vs 1 - 5 Killeagh
11:00 Blackrock 1 - 20 vs 1 - 12 Carrigtwohill
12:00 Youghal 1 - 9 vs 1 - 16 Midleton
Division 4 Hurling League
11:30 Glen Rovers 2 - 11 vs 1 - 13 Inniscarra
Wednesday 16th March, 2016
Division 2 Football League
20:00 Kiskeam 5 - 18 vs 0 - 10 Dohenys
Division 4 Football League
20:00 Adrigole 2 - 12 vs 2 - 12 St Finbarrs
Division 4 Hurling League
20:00 Ballinhassig 1 - 10 vs 2 - 12 Ballymartle
Tuesday 15th March, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:45 Nemo Rangers 0 - 15 vs 0 - 14 Valley Rovers
Junior A Football League Group 1
20:00 Ilen Rovers 3 - 14 vs 3 - 7 Liscarroll
Monday 14th March, 2016
Division 3 Football League
20:00 Glanworth 0 - 16 vs 0 - 9 Glenville
Junior A Football League Group 3
19:30 Lisgoold 0 - 3 vs 3 - 15 Kilmurry
RedFM Senior Hurling League
20:00 Killeagh 1 - 12 vs 0 - 13 Na Piarsaigh
Sunday 13th March, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
11:30 Valley Rovers 0 - 9 vs 3 - 16 Carbery Rangers
12:00 Bishopstown 1 - 8 vs 1 - 16 O Donovan Rossa
13:00 Naomh Aban - vs - Clyda Rovers
14:00 Clonakilty 2 - 10 vs 0 - 12 Castlehaven
14:30 Ilen Rovers 0 - 10 vs 0 - 6 Douglas
14:30 Newcestown 1 - 12 vs 0 - 13 St Finbarrs
Division 2 Football League
13:00 Aghada 1 - 11 vs 0 - 6 Dohenys
14:30 Carrigaline 2 - 7 vs 2 - 9 Fermoy
14:30 Cill Na Martra 2 - 9 vs 2 - 14 Eire Og
14:30 Mallow 2 - 15 vs 1 - 7 Bantry Blues
14:30 Nemo Rangers 2 - 12 vs 2 - 11 Kiskeam
14:30 Newmarket 0 - 9 vs 1 - 10 Macroom
Division 3 Football League
11:30 Kinsale 4 - 4 vs 0 - 10 Castletownbere
14:00 Ballinora 0 - 8 vs 3 - 14 St Michaels
14:00 Kanturk 0 - 10 vs 0 - 5 St Vincents
14:30 Aghabullogue 2 - 14 vs 0 - 9 St Nicks
Division 4 Football League
14:00 Ballydesmond 0 - 11 vs 0 - 12 Mayfield
RedFM Senior Hurling League
12:00 Newtownshandrum 1 - 16 vs 1 - 16 Ballymartle
14:30 Erins Own 1 - 13 vs 2 - 14 Midleton
Division 1 Hurling League
12:00 Kilworth 1 - 15 vs 1 - 16 Courcey Rovers
12:00 Meelin 4 - 10 vs 0 - 11 Inniscarra
Division 3 Hurling League
15:00 Argideen Rangers 1 - 17 vs 1 - 15 Ballygarvan
Saturday 12th March, 2016
Division 4 Football League
13:00 Grenagh 1 - 18 vs 0 - 12 Douglas
19:30 Millstreet 0 - 11 vs 2 - 10 Bandon
Division 4 Hurling League
16:30 Dungourney 0 - 15 vs 1 - 13 Midleton
Friday 11th March, 2016
Division 4 Football League
19:30 Na Piarsaigh 2 - 13 vs 1 - 3 Youghal
20:00 Glanmire 1 - 11 vs 3 - 6 Carrigaline
Division 2 Hurling League
20:00 Castlelyons 1 - 21 vs 0 - 12 Milford
Wednesday 9th March, 2016
Junior A Hurling League Group 2
20:00 Killeagh 3 - 10 vs 1 - 8 Mayfield
Tom Creedon Cup
19:45 Millstreet 0 - 8 vs 3 - 21 Nemo Rangers
Tuesday 8th March, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:30 Bishopstown 1 - 9 vs 1 - 9 St Finbarrs
RedFM Senior Hurling League
19:30 Sarsfields 1 - 10 vs 2 - 12 Erins Own
Monday 7th March, 2016
Division 3 Hurling League
20:30 Dripsey 1 - 12 vs 1 - 13 Barryroe
Division 4 Hurling League
19:45 Carrigaline 2 - 9 vs 0 - 22 Na Piarsaigh
Sunday 6th March, 2016
Division 2 Football League
11:00 Bantry Blues 0 - 9 vs 2 - 8 Newmarket
14:00 Macroom 0 - 8 vs 1 - 8 Beal Athan Ghaorthaidh
RedFM Senior Hurling League
12:30 Newcestown 1 - 8 vs 1 - 15 Bride Rovers
13:00 Midleton 1 - 13 vs 1 - 13 Douglas
14:00 Na Piarsaigh 1 - 14 vs 0 - 13 Newtownshandrum
15:30 Blackrock 3 - 17 vs 1 - 11 Killeagh
15:30 Youghal 1 - 7 vs 0 - 9 Carrigtwohill
Division 1 Hurling League
14:30 Fermoy 0 - 11 vs 1 - 12 Charleville
14:30 Tracton 1 - 13 vs 1 - 16 Mallow
15:00 Cloyne 1 - 8 vs 0 - 16 Ballinhassig
Division 2 Hurling League
14:00 Kildorrery 0 - 6 vs 0 - 13 Eire Og
14:30 Castlelyons 3 - 11 vs 1 - 6 Ballincollig
15:00 Valley Rovers 1 - 13 vs 2 - 6 Kanturk
Division 3 Hurling League
11:30 Blackrock 3 - 11 vs 1 - 13 Argideen Rangers
14:00 Aghada 1 - 16 vs 2 - 6 Grenagh
14:00 Kilbrittain 2 - 9 vs 0 - 13 Castlemartyr
16:00 Ballygarvan 3 - 10 vs 0 - 9 Aghabullogue
Division 4 Hurling League
11:00 St Finbarrs 1 - 11 vs 1 - 23 Glen Rovers
11:30 Inniscarra 1 - 9 vs 0 - 8 Ballinhassig
17:00 Ballymartle 2 - 9 vs 2 - 11 Douglas
Saturday 5th March, 2016
RedFM Senior Hurling League
15:30 St Finbarrs 0 - 9 vs 1 - 10 Sarsfields
16:00 Ballymartle 1 - 12 vs 2 - 10 Ballyhea
16:30 Glen Rovers 1 - 15 vs 1 - 10 Bishopstown
Division 2 Hurling League
17:00 Watergrasshill 0 - 15 vs 0 - 8 Milford
Friday 4th March, 2016
Division 2 Football League
20:00 Cill Na Martra 0 - 9 vs 1 - 5 Bantry Blues
Division 4 Football League
20:00 Mayfield 0 - 12 vs 1 - 14 Bandon
Thursday 3rd March, 2016
Division 2 Hurling League
20:00 Fr O Neills 2 - 13 vs 2 - 13 Carrigaline

Other News view all
Disappointing defeat for...
30.06.2016
Kerry 0-14 Cork 0-13: By Eoghan CormicanSports ReporterKerry withstood a brave second-half Cork showing to secure...
Jim Forbes (RIP)
29.06.2016
It is with regret we announce the passing...

Munster Junior Football Final...
29.06.2016
Cork play Kerry in the Munster Junior Football Championship Final on Wednesday June 29th at...
Defeat for the Cork...
28.06.2016
Limerick 3-19Cork 2-15Fintan O’Toole...





Car Insurance Ireland
site designed & developed by Sportsmanager.ie